Mentoring biznesowy to dziś jedna z wielu dróg w rozwoju kompetencji miękkich w biznesie. Firma WIŚNIOWSKI, która od lat angażuje się w projekty wspierające rozwój liderów, postanowiła zaprosić do siedziby uczestników i absolwentów Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności.
Zrównoważony rozwój i edukacja to fundamenty, na których opiera się misja organizacji. Sam założyciel oraz zarząd firmy to cenieni wizjonerzy, którzy mogą być wzorem i inspiracją dla kolejnych pokoleń przedsiębiorców i menedżerów. Dla przypomnienia, w ostatnim czasie Andrzej Wiśniowski został uhonorowany prestiżową nagrodą 35-lecia Wolności Gospodarczej za wkład w rozwój polskiej gospodarki.
Spotkanie przyszłych liderów w WIŚNIOWSKI
W ramach działań na rzecz rozwoju kompetencji przyszłości, firma WIŚNIOWSKI zaprosiła niemal 30-osobową grupę, specjalistów, menedżerów i przedsiębiorców z całej Polski. To ludzie, którzy już dziś odnoszą sukcesy w biznesie, a także aktywnie angażują się w życie publiczne. Ich celem jest poznawanie skutecznych praktyk biznesowych i czerpanie wiedzy od cenionych menedżerów z największych polskich firm. Sama Szkoła Przywództwa Instytutu Wolności, powstała po to, by łączyć ludzi ze świata biznesu, mediów, polityki, kultury, administracji, NGO i samorządu. Celem programu jest wspieranie rozwoju kolejnych pokoleń przywódców z całego kraju tak by w przyszłości mieli wpływ na kształt Polski, Europy i świata.
W dniu spotkania, gości przywitał Maciej Ryś, Wiceprezes Zarządu, który opowiedział m.in. o sile firmy, branży budowlanej oraz jej wyzwaniach. Tuż po tym, goście mogli wysłuchać wykładu Moniki Młynarczyk, Dyrektor Marketingu na temat m.in. działań Employer Branding oraz CSR realizowanych w firmie WIŚNIOWSKI. Prelegentka skupiła się także na zaprezentowaniu, jak firma kreuje wizerunek swojej marki, kładąc szczególny nacisk na społecznie odpowiedzialny rozwój organizacji. W wydarzeniu wziął udział także Marcin Strzelec, Dyrektor ds. rozwoju produktów, który opowiedział o budowaniu i zarządzaniu zespołem w kontekście project management. Opowiedział o tym, jakie cechy powinien posiadać zespół menedżerów produktowych, aby skutecznie realizować innowacyjne projekty w kraju i za granicą. Po części oficjalnej goście zwiedzili ekspozycję produktów oraz część zakładu produkcyjnego, co pozwoliło im zapoznać się z firmą od strony technologicznej i produkcyjnej. Tego typu doświadczenie pozwoliło na zrozumienie skali i profesjonalizmu działań jednej z największych firm tego sektora rynku.
Firma WIŚNIOWSKI, będąca liderem w branży, wyraźnie zaznacza swoją obecność na polu edukacji, także biznesowej. Zaangażowanie w projekty mentoringowe, staże, praktyki czy kształcenie w ramach własnej szkoły PRAKTYK (m.in. w zakresie dekarskim, elektromechanicznym, kucharskim czy monterskim) mają na celu pozyskanie w strukturach firmy najlepszych fachowców.
Współpraca z absolwentami Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności wpisuje się w program działań firmy na rzecz promocji rozwoju talentów, przedsiębiorczości oraz odpowiedzialności społecznej.